Chirurgické simulátory

Se světovou špičkou

Spolupracujeme se společností ETHICON, součástí Johnson & Johnson

V roce 2012 jsme začali spolupracovat se společností ETHICON, součástí společnosti Johnson & Johnson, na výrobě simulátorů pro trénink kardiovaskulárních chirurgických dovedností. Základní myšlenka tohoto projektu spočívá ve spojení chirurgů z celého světa a práce zdravotně postižených lidí, vedoucí ke vzdělávání a tréninku jednotlivých chirurgických operací, za organizace a podpory Johnson & Johnson.
Nápady z celého světa

Soutěž projektů chirurgických simulátorů

Spolupráce se společností Johnson & Johnson vznikla díky celosvětové soutěži, kterou v minulosti každoročně vyhlašovala společnost ETHICON, součást Johnson & Johnson, zaměřená na vzdělávání. Tato soutěž byla zaměřena na tvorbu jednoduchých simulátorů pro chirurgy, zaměřených na konkrétní operace. Do této soutěže se přihlašovali chirurgové z celého světa a posílali svoje návrhy řešení těchto simulátorů.

Vítězné projekty jsou pak námi z prototypů přepracovány na sériové verze, určeny k výrobě a praktickému využití. V současné době vyrábíme čtyři simulátory pro trénink konkrétních chirurgických dovedností, které vzešly z těchto soutěží a řadu dalších produktů pro společnost Johnson & Johnson.

Šití anastomóz

ARROYO'S ANASTOMOTIC SIMULATOR

Tento simulátor pro nácvik šití anastomóz vyrábíme podle prototypu kolumbijského lékaře Jamie Arroya z roku 2011. V roce 2018 jsme provedli jeho výrazné vylepšení.

Operace mitrální chlopně

VERBERKMOES MITRAL SIM

Simulátor pro nácvik operace mitrální chlopně vychází z vítězného projektu chirurga Nielse Verberkmoese z Nizozemí. Je upraven pro zvýšení životnosti a realističnosti nácviku.

Operace aortlální chlopně

DEVOTINI AORTIC
SIM

Chirurgický simulátor pro nácvik čtyř různých technik operací aortální chlopně vychází z projektu Rogera Devotiniho a obsahuje věrnou kopii lidské aorty, tvarem i materiálem.

Endoskopická kamera

KENNEDY CAMERA

Kennedy Camera je HD USB endoskopická tréninková kamera navržená tak, aby pomáhala chirurgům cvičit a rozvíjet jejich dovednosti v manipulaci s kamerou při operacích.

Chcete více informací?

SAMOSTATNÉ STRÁNKY O SIMULÁTORECH

Galerie fotografií

Chirurgické simulátory

Chirurgický simulátor PONAP s.r.o.
Chirurgický simulátor Mitral Sim, PONAP s.r.o.
Chirurgický simulátor Mitral Sim, PONAP s.r.o.